Tyrozyna – to jeden z aminokwasów wspomagający syntezę wielu hormonów. Stanowi istotny budulec neuroprzekaźników w naszym mózgu (m.in. adrenalina, noradrenalina, dopamina), które odpowiadają za komunikację pomiędzy komórkami nerwowymi wpływając m.in. na nasze samopoczucie oraz wagę.

Jak tyrozyna może wspomóc proces odchudzania?

Tyrozyna jest niezbędna w celu prawidłowego funkcjonowania nadnerczy, tarczycy oraz przysadki mózgowej. Brak tej substancji przyczynia się do niedoczynności tarczycy i problemów zdrowotnych, a także znacząco wpływa na naszą wagę i sam proces chudnięcia. To właśnie dzięki tyrozynie, nasz metabolizm może działać sprawnie i szybko. Odpowiedni poziom tyrozyny w naszym organizmie powoduje również obniżenie ogólnego apetytu, dzięki czemu w ciągu dnia zjadamy znacznie mniej, tracąc równocześnie zbędne kilogramy. Dodatkowo, tyrozyna wpływa również bardzo korzystnie na stan naszej cery i włosów.

Piperyna – substancja ta jest nazywana „pożeraczem tłuszczu” i została wyodrębniona z owoców Piper nigrum. Jak działa? Przede wszystkim ułatwia trawienie pokarmu poprzez zwiększenie wydzielania soków trawiennych. Naukowo zostało także potwierdzone, iż piperyna skutecznie hamuje powstawanie nowych komórek tłuszczowych oraz reguluje w naszym organizmie naturalną gospodarkę tłuszczową i węglowodanową. Co więcej, piperyna znacząco zwiększa aktywność termogeniczną oraz przyspiesza nasz metabolizm. Składnik ten jest szeroko stosowany wśród kulturystów, ponieważ udowodniono, iż zwiększa biodostępność różnych związków, a także skutecznie zwiększa wchłanianie odżywczych substancji. Dodatkowo, wykazano również właściwości antyzapalne oraz antydepresyjne piperyny.

Ekstrakt z zielonej herbaty – wykazuje wiele korzystnych właściwości dla naszego organizmu – oprócz skutecznego wspomagania odchudzania, zielona herbata ma także działanie prozdrowotne i pozytywnie wpływa na myślenie i koncentrację (zawiera od 2-4 % kofeiny).

Właściwości odchudzające ekstraktu z zielonej herbaty

Skuteczne spalanie tłuszczu jest możliwe, dzięki zawartości w ekstrakcie z zielonej herbaty silnych antyoksydantów zwanych katechinami, wśród których najbardziej istotny to EGCG (galusan epigalokatechiny) zwiększający metabolizm. Związki czynne zawarte w ekstrakcie z zielonej herbacie (jest ich aż 55 %) wspomagają proces spalania tłuszczu poprzez pobudzenie działania niektórych hormonów.

Dzięki połączeniu kofeiny i EGCG zawartych w zielonej herbacie, komórki tłuszczowe rozbijają znacznie więcej tłuszczu, który trafia do krwioobiegu i jest wykorzystywany na bieżąco jako źródło energii, a nie odkładany, wpływając na naszą wagę i wygląd.

Naturalne składniki pomagające schudnąć

Komentarz do “Naturalne składniki pomagające schudnąć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *